ČAKRY

Čakry jsou našimi přijímači životodárné energie PRÁNY. Prána se může přeložit ze sanskrtu jako "absolutní energie". Představuje prazdroj všech forem energie a projevuje se v různých oblastech bytí na různých frekvencích. 

Většinou se uvádí 7. základních čaker. Čakry jsou propojeny nádí, ty si můžeme představit jako takové žíly, které rozvádí pránu v celém našem sysému.

Nejsme jenom tělo a mysl, jsme naplněni energí z celého Vesmíru a energií Matky Země. Díky této energii fungujeme na fyzické i duchovní úrovni. Jsme energeticky propojeni a tedy součástí jednoho celku Jednoty. Naše myšlenky a naše činy nezůstávají jen na místě tam kde byly stvořeny, stávají se součástí této jednoty. Pokud se dnes usmějeme, bude s snámi smát celý Vesmír i Matka Země a naopak.

Máme však svobodnou vůli a také Ego a můžeme oblivňovat příjem této energie díky našemu chování. Každá z čaker je spojena s určitými duševními pochody, orgány, barvami, tóny. Například když se na někoho rozlobíme, blokujeme si 1. a 3. čakru. Je to zároveň obrana, protože energie, která k nám proudí zesiluje naše vibrace v těle a pokud bychom zažívali negativní emoce, mohla by nám ublížit, tím že by je zesílila. Čakra se však neuzavře úplně a proto jsou naše negativní myšlenky a emoce příčinou našich nemocí. 

Pokud pochopíme jednotu, uvědomíme si, že nemoce, nebo jen bolesti jsou zpětně pro nás upozornění na naše chování. Tím nám naše tělo říká, že něco neděláme s vouladu se zákony Jednoty.

Mnoho lidí, kteří mají díky svému přístupu k životu hodně zablokované čakry, se naučili přijímat energii od jiných lidí. Vzniká tak neuvěřitelně propletená a složitá hra s názvem " Boj o energii". Ta hra je pro nás neviditelná. Naše Ego nám říká, že to je prosazování se, bránění hrdosti a tím nás odvádí od pravého důvodu ztráty energie. Je na nás, zda ji chceme odhalit.