TAROT

"Tarot k nám promlouvá stejně jako sen přes symboly."

Tarot obsahuje 78 karet. Velká arkána má 22 trumfů, neboli žvotních archetypů. 16 Královských symbolů představující osobní mistrovství zvládnutá na určité úrovni vědomí. 40 karet Malé arkány představující životní výzvy, talenty, ale i příležitosti...

Když vám rozložím tarotové karty, neřeknu vám, co vás čeká, ale spíše na co se máte ve svém životě zaměřit, aby vás potkalo to, co opravdu chcete. 

Tarot zrcadlí emoční, myšlenkové, hmotné a energetické úrovně, které se vztahují k určitému našemu životnímu úseku. Často se ukážou staré rány, které jsme ještě "nezpracovali" a tím zažíváme určité třeba i nepříjemné okamžiky. To vše se dá vyčistit, pojmenovat, opustit. Je to oboustranná práce. Je to těžká, krásná práce. 

Vřele doporučuji vykládání tarotových karet doma, jako takový malý průvodce různými problémy. Nepotřebujete k tomu zvláštní nadání, je spousta knih a návodů. Já jsem tak začínala, vykládala jsem si tři karty každý den. Nejde ani tak o nekonečné analyzování, jako o takové obrázkové poznávání vlastního života, emocí a hlasu duše, která k nám promlouvá přes srdce.

"Tarot by se dal přirovnat k Božské knize obrazů...... a snad i k nebeské šachové partii, kde trumfy představují entity, které se na svých cestách přes šachovnici čtyř živlů pohybují respektujíce zákony, jež samy vytvářejí." (Velká kniha Crowleyho TAROTU, Lady Frieda Harrisová)

UPOZORNĚNÍ: Otevírám Školičku tarotu, viz. Kalendář akcí